سیستم کنفرانس

به عنوان یکی از کلیدی ترین لوازم سالن کنفرانس،میکروفن کنفرانس است که همواره مورد توجه طراحان سالن کنفرانس است. در دنیایی که هر روز دپارتمان های سنتی صدا و تصویر در حال ناپدید شدن می باشند مسئولیت انتخاب میکروفون کنفرانس به مهندسین صدا سپرده می شود.

مفهوم بودن صدای میکروفون کلید اصلی است

در گام نخست باید بدانیم که کیفیت صدا یک فاکتور نسبی بوده و وابسته به محیط است. صدای مناسب اتاق کنفرانس با آن چه به عنوان صدای مناسب در سایر صداها و موسیقی ها می شنویم متفاوت است.
صدای سالن کنفرانس باید کاملا مفهوم و رسا باشد. هدف مفهوم بودن این است که صحبت های هر سخنگو کاملا واضح باشد و به راحتی شنیده شود. شاید به نظر ساده برسد ولی تجربه نشان داده است که تنظیم صدای مناسب سالن کنفرانس کاری بسیار دشوار است.

همه چیز با میکروفون کنفرانس شروع می شود

کیفیت صدای خروجی ارتباط کاملا مستقیمی با کنسول ورودی صدا دارد؛ بنابراین اهمیت ورودی صدا کاملا مشخص بوده و واضح است که نقطه شروع رسیدن به این هدف، میکروفون مناسب است.
اصلی ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس استفاده می شود، میکروفون های رومیزی هستنند. بعضی از ویژگی ها در میکروفن های کنفرانس مانند کاهنده نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی میکروفن جهانی بوده ولی نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که مناسب ما و نیازهایمان باشد. زیبایی نیز یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب میکروفن کنفرانس است.

نحوه تنظیم و نصب میکروفون در سالن کنفرانس

پیش از شروع کنفرانس، این ها اطلاعاتی هستند که می توانید با شرکت کنندگان در میان بگذارید تا بهترین خروجی را داشته باشید.

با صدایی طبیعی و رسا سخن بگویید

میکروفون را در جهت دهانتان تنظیم کنید و سایر منابع صدای غیرملزوم را خذف کنید

از زدن روی میز، ورق زدن مداوم کاغذ و کارهای اضافی خودداری کنید

قیمت میکروفون کنفرانس

قطعا یک مدل میکروفون کنفرانس نمی تواند همه نیازها را در سالن کنفرانس برطرف کند و همین مسئله باعث می شود قیمت های میکروفون کنفرانس بسیار متنوع بوده و اساسا با محصولات متنوعی در بازه های قیمتی متفاوتی پیدا کنیم. قیمت میکروفون کنفرانس به فاکتورهای مختلفی مانند کیفیت ساخت، شرکت سازنده، شرکت وارد کننده، تکنولوژی مورد استفاده، زیبایی و … بستگی دارد. این مقاله مناسب هر شخصی است که دنبال یک سیستم کنفرانس با قیمت مناسب می گردد.

در ادامه توجه شما را به انواع میکروفون که در سالن کنفرانس استفاده می شود و یک سری نکات مفید جلب می کنیم.

میکروفن دستی

برای داشتن یک صدای متوازن و طبیعی میکروفون را با فاصله ۱۰ تا ۲۵ سانتی دهانتان و در مرکز نگه دارید تا نویز نفس کشیدنتان را به حداقل برسانید.
نزدیکی بیش از اندازه به میکروفون می تواند یک صدای بم ایجاد کند. این بیس اضافی می تواند با ای کیو کنترل شود.
صبحت مستقیم در میکروفون بدون پ گیر صدای نویز نامناسبی را در میکروفون ایجاد می کند پس برای داشتن صدای مناسب حتما از یک پوشش پ گیر مناسب بر روی میکرون استفاده کنید.

میکروفن کنفرانس (گردن غازی)

میکروفون را در فاصله ۲۰ تا ۴۰ سانتی متری از دهان و مرکز تنظیم کنید. میکروفون باید پایین تر از دهان تنظیم شود.
بعد از تنظیم میکروفون برای سخنگو، میکروفون را دستکاری نکنید.
با دست روی قسمت صداگیر میکروفون ضربه نزنید.


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.