آموزش راه اندازی سیستم صوت پیجینگ

آموزش و مقاله سیستم صوت پیجینگ
بخش مقالات توسط واحد آموزش مشتریان نوآهنگ تهیه شده است تا اطلاعات لازم درمورد سیستم های پیجینگ مانند بلندگوسقفی،بلندگودیواری، بلندگوهورن،میکروفن، امپلی فایر و دیگر تجهیزات صوتی پیجینگ در کنار آموزش نصب این تجهیزات در اختیاران همکاران صوتی قرار گیرد. از دیگر مزایای این بخش شناخت صحیح تجهیزات صوتی و پیجینگ جهت یک خرید مطمعن برای مشتریان محترم می باشد.
جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

نمایش:
مرتب کردن براساس:

بلندگو ستونی بلندگو سقفی بلندگو شیپوری

آمپلی پیجینگدر حقیقت همان منبع تغذیه و آمپلی فایر ویژه سیستم های پیجینگ محسوب می شود که با پشتیبانی از چند قابلیت مهم و کاربردی جایگزین رک های غول پیکر شدند. این دستگاه ها محل تلاقی بلندگو ها میکروفون ها محسوب می شوند و میتوانند صدایی که به وسیله میکروفون یا مستقیما به کمک فلش مموری یا کابل AUX به آن متصل می شوند را تقویت کرده و بین بلندگو ها تقسیم کند که البته تعداد بلندگو ها و توان آمپلی پیجینگ می بایست هماهنگ باشد تا حداکثر کیفیت حاصل شود؛ ناگفته نماند که این دستگاه ها دارای چند زون بندی هستند که به کمک آن و بخش میکسر میتوانید صوت خود را مدیریت کنید، همچنین استفاده از رادیو و در بعضی مدل ها پخش کننده DVD از قابلیت های خاص آنهاست.بلندگو سقفیبلندگو های سقفی که در دسته باند های پ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

بلندگو ستونی یا همان بلندگو دیواری و یا بلندگو سالنی

بلندگو ستونی یا همان بلندگو دیواری و یا بلندگو سالنیبلندگوهای دیواری معمولا به صورت افقی و یا عمودی برروی دیوار و یا ستون نصب میشود و گاهی اوغات به صورت خوابیده به سقف نصب می شود و مناسب سیستم پیجینگ و پخش موزیک است.بلندگوهای ستونی کعمولا از 5 وات تا 60 وات تولید می شود.بلندگوهای ستونی را به دو مدل ضدآب و معمولی تقسیم بندی می کنند معمولا بلنگوهای ضدآب در فضای خارجی و محیط صنعتی نصب و بلندگوهای معمولی در سالن نصب و راه اندازی می شود.در هنگام طراحی بلندگو ستونی باید به محیط و نوع کاربری بلندگو توجه کرد و مناسب با نیاز این بلندگو دیواری انتخاب و نصب گردد تا بالاترین کارایی را داشته باشد.پیشنهاد ما به شما بلندگوهای سری JM ساخت کارخانه JTR تایوان است این بلندگوها با بدنه آلومینیومی و ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

بلندگو سقفی

بلندگو سقفی یکی از مهم ترین قسمت های هر مجموعه پیجینگ بدون شک بلندگو ها هستند، بلندگو های پیجینگ انواع مختلف و بسیار متنوعی دارند که هر یک متناسب با نیاز کاربر مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما اگر بخواهیم به یکی از پر کاربرد ترین مدل های آن اشاره کنیم ، شاید اولین اسمی که به ذهن ما میرسد بلندگوهای سقفی باشد، این نوع از بلندگو ها به دلیل ساختار و شکل ظاهری خود  اغلب برای هر مکان و شرایطی مناسب می باشند، بخصوص که مدل ضد آب و ضد زنگ آنها نیز امروز در بازار فراوان به چشم می خورد. از آنجایی که بلندگو های سقفی علاوه بر اندازه ، توان های متنوعی نیز دارند، و همچنین شرکت های سازنده به تولید مدل های 2way آن نیز اقدام نمونده اند، بازهم طیف کاربردی آنها گسترده تر شدند و امروزه برای استفاده های مختلفی ا..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعمير صوت مدارس در محل

خدمات پس از فروش و تعمير صوت مدارس در محل با کادری مجرب تعمیر میکروفن سیستم صوت مدارس در محل پشتیبانی کلیه تجهیزات صوت مدارس عیب یابی و حذف نویز صوت مدارس ارتقای سیستم های قدیمی صوت مدارس افزایش توان دستگاه صوت مدارس سیم کشی تجهیزات صوتی میکروفون، باند، آمپلیفایر، زنگ هوشمند  ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعمیر و تست سالم بودن باند

در مواقعی باندهای شما دچار مشکل می شود و خروجی صدا از باند ندارید.برای حل و یافتن عیب باید پله به پله تمام موارد را مورد بررسی قرار دهید. برای این موضوع ابتدا از سالم بودن کابل و فیش ها و آمپلی فایر مطمعن شوید سپس کانکتورهای مادگی ورودی باند را بررسی کنید تا اتصال بین فیش ها و باند داخلی باند متصل باشد و قطعی نداشته باشد، این کار را ابتدا به صورت چشمی سپس با اهم متر از طریق بوق یا همان دیود اهم متر تست کنید به این گونه که حالت اهم متر را روی دیود قرار داده سپیس یک سر اهم متر را به منفی فیش مادگی ورودی متصل و سر دیگر اهم متر را به کابل ورودی منفی به کراس آور و یا منفی باند(به صورت مستقیم به منفی باند زمانی که کراس آور در مسیر نباشد برای باند های فول رنج) متصل کنید اگر صدای بوق داشته باشید ورو..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

خدمات پس از فروش و تعميردستگاه پیج در محل با کادری مجرب

1-تعمیرمیکروفن سیستم پیج در محل2-پشتیبانی کلیه تجهیزات سیستم پیج3-عیب یابی و حذف نویز دستگاه پیج4-ارتقای سیستم های قدیمی سیستم پیج5-افزایش توان دستگاه پیج ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت فروشگاه و کارخانه

سیستم صوت فروشگاه و کارخانه در سیستم های صوتی پیجینگ یا همان PUBLIC ADDRESS SYSTEM هدف میکس و تقویت صدای اصلی و پخش از بلندگوهای پیجینگ است . خواه اینکه این صدای پخش شده می تواند موزیک پس زمینه ، اطلاع رسانی ، رادیو و یا جمله ی ضبط شده(تکرار) باشد. نوع آمپلی فایر ها و بلندگوها با توجه به محل مورد نظر مثل فروشگاه،مرکزتفریحی،نمایشگاه،مدرسه،سالن اداری،پارک،ورزشگاه،استخر و... با توجه به استانداردهای صدا انتخاب می شود و در هر مکان سیستم صوتی موردنیاز آن باید نصب شود تا بالاترین کارایی را داشته باشد. با توجه به گسترش فناوری ها در صنعت ساختمان سیستم پیجینگ جزء اصلی ترین اجزای ساختمان ها است، در مراکز خرید و تفریحی سیستم صوت باعث ایجاد نشاط و خروج از روزمرگی همراه با یک تفریح و خرید بیاد ماندنی بر..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوتی مدارس

میکروفن بلندگو آمپلیقایر مدرسهامروزه در کنار تاسیسات برق و گاز و تلفن و غیره در ادارات مختلف، تأسیسات سیستم های صوتی نیز یکی از عناصر مهم و حیاتی محسوب می شود ؛ برای مثال محیط اداری-آموزشی مدرسه که یکی از اماکن نیازمند به تاسیسات صوتی می باشد.سیستم های صوتی؛ بخش های مختلفی از یک مدرسه را شامل می شوند که هرکدام متناسب با ابزار و لوازم مناسب تجهیز می شوند.شما یک مدرسه را در نظر بگیرید؛تأسیسات صوتی در بخش های مختلفی همچون اتاق مدیریت، حیاط مدرسه،سالن مدرسه،آمفی تئاترمدرس، نمازخانه، کتابخانه، اتاق ویدئو پروژکتور و حتی کلاس های درس کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد اما هر بخش سیستم مخصوص به خود را دارد که به طور جداگانه به کار گرفته می شود؛ اما در حداقل حالت ممکن از دو محور ج..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم پیج مدرسه

سیستم صوت مدرسه جهت نصب سیستم صوت مدرسه به تجهیزات زیر نیاز خواهیم داشت : آمپلی فایر مدارس بلندگو مدارس میکروفن مدارس کابل باند مدارس کابل میکروفن مدارس 1-آمپلی میکسر مدرسه: آمپلی مدرسه به عنوان سیستم مرکزی بحساب می آید که میکس صدا و تقویت را انجام میدهد. همچنین دارای آژیر خطر در موارد اضطراری و پیش زنگ قبل از پیج را انجام میدهد. آمپلی های امروزی قابلیت پخش فایل صوتی از طریق USB , کامپیوتر و گوشی را دارند, و همچنین سیستم پخش اذان و زنگ تفریح مدرسه بطور هوشمند را دارند. 2-بلندگو(باند) مدرسه: آمپلی پس از میکس و تقویت صدا رابه بلندگو ها توسط کابل انتقال میدهد که توسط بلندگو پخش میگردد. بلندگو جهت نصب در داخل ساختمان مدرسه از بلندگوهای سقفی توکار و روکار و دیواری(ستونی) استفاده میشو..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ : به طور کلی به مجموعه ای شامل میکروفن، سیم اتصال، اسپیکر و آمپیلی فایر یک سیستم پیجینگ یا پیجر می گویند . همان طور که از اسم این مجموعه پیداست،اغلب کاربرد آن در پیج کردن یا پخش صوت به صورت همگانی است، البته این تنها یکی از ویژگی های این محصول است، شما همچین میتوانید از طریق میکروفن یا زنگ خبر اسپیکر های خود را تغذیه کنید . سیستم های پیجینگ کاربرد های متفاوتی داشته که به شرح آن ها نیز میپردازیم . این سیستم ها در اماکن مختلفی مانند کارخانه ها، شرکت ها، ادارات، فضای سبز، مراکز خرید یا هرجایی دیگری که نیاز به صوت داشته باشد استفاده  می شود . آمپیلی فایر ها که یکی از اجزای این مجموعه است، مانند میکروفن ها و اسپیکر ها در انواع و اندازه های مختلفی وجود دارند که متناسب با نیاز کار..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

میکروفن بلندگوی مدرسه

میکروفن بلندگوی مدرسهاز اصلی ترین نیازها در مدارس سیستم صوت می باشد. سیستم صوت مدرسه به بخش های مختلف از جمله بلندگوی دیواری، بلندگو شیپوری، بلندگو سقفی، میکروفن سیسم دار و میکروفن بی سیم، آمپلیفایر،کابل بلندگو، زنگ هوشمند و ... تقسیم بندی می شود. کاربرد صوت در مدرسه در هر یک از بخش های آن متفاوت می باشد، برای مثال در سالن ها و حیاط جهت فراخوانی، پخش موزیک، راهنمایی و یا پخش پیغام و اجرای برنامه های زنده مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین در سالن اجتماعت که جهت اجرای برنامه و یا دیدار اولیا تشکیل می شود سیستم صوت جز موارد اصلی جهت اجرای برنامه و یا سخنرانی می باشد. توجه داشته باشید برای حیاط مدرسه از بلندگوهای شیپوری و ستونی استفاده می شود. در سالن ها از بلندگو سالنی و سقف..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم پیجر

سیستم پیجر از سیستم پیج جهت پیج کردن ، اطلاع رسانی و اعلام مواقع اضطراری استفاده می شود اجزای اصلی سیستم پیج به سه قسمت تقسیم می شود 1-دستگاه مرکزی پیج 2-میکروفن پیج 3-بلندگوهای پیج هرکدام از دستگاه های نام برده شده میتواند در جایگاه خود بسیار مهم و قابل اهمیت باشند،  برای مثال همین بلندگو های پیج اگر از میزان کیفیت کافی برخوردار نباشند، نهایتا خروجی مجموعه را تحت تاثیر قرار خواهند داد و باعث افت کیفیت می شوند، یا مثلا دستگاه مرکزی پیج اگر از قدرت کافی برخوردار نباشد میتواند باعث بی کیفیتی صدای بلندگو ها شود، حتی اگر بلندگو ها از نوع با کیفیت باشند، میکروفن ها که اصلی ترین دریافت کننده صدا هستند نیز وضعیتی مشابه دارند. 1-دستگاه مرکزی پیج میکس و تقویت سیگنال های صوتی را انجام می دهد دستگاه..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

بلندگو سقفی توکار

بلندگو سقفی ما معمولا آنچه را که میبینیم یا می شنویم باور میکنیم، پس به طور کلی نتیجه کار اهمیت ویژه ای دارد و خروجی کار بسیار مهم خواهد بود. فرض کنید شما برای تهیه یک غذای لذیذ بهترین مواد اولیه را تهیه کرده اید و بهترین آشپز را نیز برای طبخ غذا استخدام می کنید، بعد از صرف کلی وقت و هزینه، درست زمانی که توقع دریافت یک خروجی مناسب از مجموعه ارزشمند خود را دارید، با کمی بی دقتی تمام غذای شما میسوزد و چیزی جز دور ریز بدست نمی آورید. پس هرچقدر هم شما از امکانات و ابزار مناسب استفاده کنید، اگر نتیجه معقول نباشد ارزشی نخواهد داشت. حال شما یک مجموعه صوتی را در نظر بگیرید که از بهترین نوع میکرفون، آمپلی فایر و سیم کشی برخوردار است اما نهایتا برای خروجی آن از بلندگو های با کیفیتی استفاده نشده با..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم کنفرانس و پیجینگ

شرکت بازرگانی نوآهنگ دارای بیش از 100 نماینده در سراسر کشور.فروش و خدمات پس از فروش سیستم صوت در کوتاهترین زمان ممکن با کیفیت بالا جهت دریافت اطلاعات نماینده شهر خود با ما در تماس باشید. نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس آذربایجان شرقی نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس تبریز نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس میانه نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس آذربایجان غربی نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس ارومیه نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس خوی نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس اردبیل نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس اصفهان نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس کاشان نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس البرز نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس کرج نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس ایلام نمایندگی سیستم پیجینگ و کنفرانس بوشهر ن..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت پیجینگ

سیستم صوت پیجینگدر این مقاله نحوه انتخاب توان و نوع بلندگو و آمپلی فایر پیجینگ و همچنین آموزش نصب سیستم پیجینگ به هنرجویان آموزش داده می شود.صوت همواره مورد توجه بشر بوده و تحقیقات فراوانی برروی آن انجام شده است از صوت استفاده های گوناگونی می شود مثل سیستم اطلاع رسانی،پخش موزیک و حس آرامش و آواها از زمان های دور تا الان مورد استفاده قرار گرفته است.با تحقیقات و پیشرفت هایی که در زمینه صوت انجام گرفته است و با تکنولوژی و فن آوری های جدید انقلاب جدیدی در سیستم صوت صورت گرفته است و دسترسی و امکانات بسیاری در زمینه صوت سالن کنفرانس،همایش،مجموعه ورزشی،پیجینگ بیمارستان و ادارات صورت گرفته است.در کارخانه و سازمان های بزرگ جهت سهولت و دسترسی سریع از سیستم یکپارچه پیجینگ استفاده می شود..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

دستگاه مرکزی پیج

پاورمیکسر پیجینگشاید هیچ یک از ما نقش مهم و اساسی پاورمیکسر ها را درک نکنیم، در صورتی که مهم ترین نقش را در مجموعه های صوتی آنها ایفا میکنند؛ هرچند که معمولا دیده نمی شوند و در بین صدای ورودی و خروجی قرار میگیرند و این دو را به یکدگیر مرتبط میکنند، آن هم ارتباطی سودمند و کاملا ضروری.آمپلی فایر ها خود انواع بسیار مختلفی دارند و هرجا بحث از صوت به میان می آید حضور دارند، حتی جایی که شاید آنها را نبینید؛مانند دستگاه های پخشتلویزیون هاتلفن های همراهو خلاصه هر جایی که صدایی شنیده شود آمپلی فایر نیز هست.به مدل هایی که دیده نمی شوند و درون دستگاه شما به صورت بسیار کوچک وجود دارند، IC Power میگویند که نوعی از آمپلی فایر ها محسوب می شود.و اما مدل های بزرگتر که صرفا آمپ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم های صوتی پارک و فضای سبز

سیستم های صوتی پارک و فضای سبزبدون شک تاکنون بارها به مراکز تفریحی و پارک های سرپوشیده یا رو باز مراجعه کرده اید و از کنار موسیقی یا صدایی که در آن محیط ها میشنوید به راحتی گذشته اید، بدون اینکه توجه خاصی به این اصوات کنید؛اما آیا واقعا اینها نیازمند توجه نیستند؟فرض کنید فرزند شما در یکی از این محیط های شلوغ و پر سر و صدا به رقم بی احتیاطی گم شده باشد، این یکی از موقعیت هایی خواهد بود که در آن اهمیت این سیستم های صوتی شدیدا به چشم می آید و می توان به کمک آن با سرعت بیشتری مشکل پیش آمده را حل نمود، یا مثلا هروقت نیاز به یک اعلام همگانی برای فراز از خطر یا حتی پخش یک موسیقی دلچسب باشد باز هم این سیستم های صوتی تحت عنوان پیجینگ کاربرد کارآمدی خواهند داشت.حال که تا حدودی با اهمیت..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعریف مرکز رک صوتی پیجینگ JTR-PC300

مرکز رک صوتی JTR-PC300رک صوتی ابزاری بسیار کاربردی جهت تامین نیروی بلندگوهای پیجینگ است.در سیستم های پیجینگ علاوه بر تامین نیروی بلندگوها،تقویت سیگنال اولیه،پخش رادیو،پخش فایل های صوتی،آژیرخطر،پیش زنگ،تنظیم ولوم و... را انجام می دهد. شرکت JTR یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم های پیجینگ در تایوان است.مرکز رک صوتی PC300  از سری خانواده PC می باشد این سری دارای 4 کانال زون بندی می باشد و اپراتور می تواند صدای هر قسمت را به صورت مجزا تنطیم کند.از مشخصات این دستگاه می توان به قابلیت کارکرد با برق شهر و برق اضطراری و پاورآمپلی فایر پرقدرت و همچنین قابلیت نصب داخل رک و یا استفاده به شکل رومیزی اشاره کرد.نوع ارتباط کانکتورهای کابل از نوع قفلی می باشد که ارتباط را علاوه بر اینکه مطمعن تر می کند..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت کافی شاپ و رستوران

سیستم صوت در رستوران ها و کافی شاپ ها از اساسی ترین نیازها است و تاثیر مثبت و خاطره انگیزی برروی مشتریان خواهد داشت.جهت افزایش مشتریان و ایجاد محیط مطلوب و با کیفیت ما به شما پخش موزیک لایت را پیشنهاد می دهیم.در این بخش ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید یک سیستم با کیفیت با قیمت مناسب تهیه کنید.ابتدا باید با توجه به معماری شما نوع و توان بلندگو را انتخاب کنید برای مثال اگر سقف شما کاذب است از بلندگوهای سقفی توکار استفاده کنید در غیر اینصورت بلندگو دکوراتیو دیواری مناسب است.در رستوران و کافی شاپ جهت پخش موزیک از باندهای تووی (2WAY) استفاده می شود این بلندگوها به دلیل داشتن ووفر و تیوتر مجزا دارای کیفیت پخش بالایی است.در این بلندگوها تفکیک فرکانسی توسط کراس آور انجام می شود و فرکانس های ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت ادارات

معمولا ادارات مختلف از بخش های متفاوتی تشکیل می شوند اما در یک قالب کلی قرار میگیرند و تقریبا ساختار اداری مشترکی دارند، به همین دلیل نیز سیستم های صوتی بکار رفته در آنها تقریبا شبیه به یکدیگر خواهد بود. سیستم های صوت ادارات معمولا در چند زون بندی مختلف قرار میگیرند و در قسمت هایی حتی از محور های جداگانه استفاده می شود، به همین دلیل نمیتوان دسته بندی خاصی برای آنها در نظر گرفت، پس برای تفهیم بیشتر مطالب ما برای مثال یک اداره ی فرضی مانند شرکت نفت را در نظر میگیرم و به توضیح بخش های مختلف آن میپردازیم. این مجموعه به طور کلی از سه محور صوتی مختلف تشکیل می شود که شامل بخش کنفرانس، سیستم صوت عمومی و نمازخانه میشود که بخش با ابزار خاص خود تجهیز میشود. سیستم صوت عمومی یا همان پیجینگ این مجموعه ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم پیجینگ

معرفی و کاربرد سیستم پیجینگ از سیستم های صوتی پیجینگ در مراکز اداری ، بیمارستان ، مدارس ، گردشگری ، ورزشگاه ، خرید ، تفریحی و... جهت انتقال اطلاعات صوتی ، پخش موزیک اذان گوی هوشمند ، اعلام وضعیت خطر استفاده می شود نوع و مدل این سیستم های صوتی پیجینگ براساس کاربرد و محل مورد نظر با یکدیگر متفاوت است. سیستمی انتخابی باید استاندارد و ایده آل باشد و تمام نیازهای کارفرما را برآورده کند و صدای پخش شده از بلندگوها باید رسا باشد و موجب آزار و اذیت شنونده نشود. سیستم صوتی پیجینگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است که اجزای اصلی آن از دستگاهای پخش کننده مثل : کامپیوتر ، USB ، رادیو ، دی وی دی پلیر ، اعلام وضعیت خطر ، کلیدپیش زنگ و ... تشکیل شده است . قسمت دوم پری آمپلی فایر یا همان میکسر در پیجینگ است ک..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

رک سیستم صوت پیجینگ

سیستم صوت پیجینگ از اصلی ترین گزینه ها در ادارات،کارخانه ها و پارک ها است.جهت ایجاد یک رک صوتی(دستگاه مرکزی پیجینگ) شما باید دستگاه های مختلف را تهیه و داخل رک قرار دهید تا بتوان یک رک کامل صوتی را آماده کرد دستگاه ها شامل رادیو،تقویت کننده اولیه،زون سلکتور،دستگاه آژیرخطر،تقویت کننده قدرت و ... این لوازم پس از نصب داخل رک توسط سیم به یکدیگر متصل می شوند این کابل های ارتباطی موجب بوجود آمدن نویز و افت کیفیت سیگنال می شود و گاها به دلیل جابجایی و یا سرویس قطع می شود و کاربر دچار مشکل می شود از دیگر معایب این رک های بزرگ قیمت بالا و اشغال فضای زیاد بود ، دستگاه های مرکزی پیجینگ های جدید دارای ابعاد کوچکتر و قابلیت های بیشتری هستند برای مثال ورودی USB ، رادیو،زون بندی آژیرخطر،پیش زنگ،تق..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعمیر و نگهداری سیستم پیجینگ

استفاده مداوم از لوازم برقی موجب فرسوده شدن قطعات الکترونیکی و بدنه آن می شود و اگر به موقع سرویس و تعمیر نشود عمر دستگاه کوتاه و کارایی لازم را برای شما نخواهد داشت.سیستم پیجینگ از لوازم الکترونیکی مختلف تشکیل شده است و قطعا نیاز به سرویس و تعمیر بعداز نصب خواهد داشت ، در این بخش قسمت های مختلف سیستم پیجینگ را به شما معرفی و تعمیر و نگهداری هر قسمت را به طور مجزا به شما شرح می دهیم.تعمیر و نگهداری دستگاه مرکزی پیجینگ(رک پیجینگ): دستگاه مرکزی پیجینگ متشکل است از پری آمپلی فایر(تقویت کننده اولیه)-زون سلکتور-رادیو-پیش زنگ و آژیرخطر-تقویت کننده قدرت(پاورآمپلی فایر) و غیره تمامی این بخش ها در بازه زمانی مشخص توسط کارشناسان بازدید و تست های نگهداری انجام شود تا در صورت مشاهده مشکل  درهر ی..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم پیجینگ

کاربرد سیستم صوت پیجینگاز کاربردهای سیستم پیجینگ می توان به عنوان پیج کردن، اعلام وضعیت اضطراری، راهنمای مشتریان، سخنرانی و پخش موزیک اشاره کرد. این سیستم اطلاع رسانی را سریع تر انجام می دهد.موارد استفاده از سیستم پیجینگ می توان در بیمارستان، پادگان، پارک، ادارات، مدارس، استخر، هتل، ترمینال، کارخانجات، مراکز خرید و مرکز تفریحی اشاره نمود.اجزای سیستم پیجینگاجزای اصلی سیستم پیجینگ شامل بلندگو، آمپلی فایر، میکروفون و کابل است. اجزای ذکر شده هر کدام به چند بخش تقسیم می شود.آمپلی فایر پیجینگ: آمپلی فایر شامل تقویت کننده اولیه(میکسر)، ورودی ها مثل USB و رادیو، کنترل حجم صدا، رک، زون سلکتور، تقویت کننده قدرت است که قلب سیستم پیجینگ را تشکیل می دهد و تمام اجزا به این قسمت متصل و کنترل می شود..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم های صوتی پیام رسان یا پیجینگ

به عنوان سیستم های صوتی شناخته می شوند و امروز در اماکن مختلفی کاربرد دارند و شاید اکثر ما با آنها برخورد داشته باشیم، مانند سیستم صوت بیمارستان ها، سیستم های صوت ادارات، بانک ها، مراکز خدماتی اداری مثل آتشنشانی ها، حتی مراکز تجاری-تفریحی مانند بوتیک های لباس فروشی یا لوازم خانگی و همچنین امروز شاهد استفاده از این سیستم ها در منازل مسکونی نیز هستیم.وقتی یک مسئله تا این حد با زندگی همه ما درگیر شده، قطعا بد نیست تا اطلاعات متوسطی راجع به این موضوع دراختیار داشته باشیم، دوری نیست که هریک از ما با سیستم ها برخورد کنیم یا یکی از مصرف کننده های آن باشیم، پس به توضیح و تشریح این مجموعه صوتی، با زبانی ساده و عمومی می پردازیم.سیستم های پیجینگ به طوری کلی از سه بخش مجزا تشکیل می شوند:تجهیزات ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

بلندگو سقفی

اگر شما هم یکی از مصرف کنندگان یا فروشندگان سیستم های صوتی بخصوص سیستم های پیجینگ باشید، قطعا میدانید که یکی از پررنگ ترین نقش های این مجموعه به بلندگو های سقفی تعلق میگیرد. بلندگو های سقفی به دلیل ساختار خاص خود و تنوع در توان، در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. بلندگو های سقفی نیز مانند همه ی بلندگو ها به دو گروه اهمی و ولتی تقسیم می شوند؛ از بلندگو ها اهمی علی رغم کیفیت بسیار مطلوبی که دارند در بسیاری از پروژه ها نمیتوان استفاده کرد و علت آن افت امپدانس در سیم کشی های طولانی می باشد، اما برای قسمت های کوچک که بلندگو ها فاصله زیادی از آمپلی ندارند و سیم کشی ها محدود است، بدون شک گزینه بسیار مناسبی هستد. به همین منظور و برای پوشش ضعف بلندگو های اهمی، بلندگو های ولتی به بازار آ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعمیر و نگهداری سیستم صوت

تعمیر و نگهداری سیستم صوتدستگاه های صوتی از جمله دستگاه هایی هستند که همواره نیاز به یک پشتیبانی فنی از یک عامل تخصصی را نیازمندنددستگاه های صوتی وقتی حساس تر می شوند که به یک مجموعه صوتی بسط داده شوند، یعنی تبدیل به یک سیستم هدفمند با تعداد زیادی  قطعه که در بخش های مختلفی دسته بندی می شوند.سیستم های پیجینگ یکی از همین مجموعه ها به حساب می آیند که معمولا به دست افراد غیر متخصص استفاده می شوند، به همین دلیل احتمال خرابی در آنها زیاد خواهد بود، پس به همین دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری در این قسمت بسیار مهم خواهد بود.این مسئله که شرکت ارائه دهنده محصولات، خود تعمیر و نگهداری از کالای ارائه شده به مشتری را بر عهده گیرد چند مزیت خواهد داشت که به چندی از آنها اشاره میکنیم:بازدی..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

گارانتی و خدمات پس از فروش صوت سالن جلسات

گارانتی و خدمات پس از فروش صوت سالن جلسات تا به حال بارها درباره ی گارانتی و خدمات پس از فروش صحبت کردیم اما به حدی این موضوع مهم بود که تصمیم گرفتیم یک بار دیگر به بهانه سیستم های کنفرانس به تشریح این موضوع بپردازیم، چرا که گارانتی به منزله شناسنامه ی یک کالا محسوب می شود، ومشخص میکند محصول تولیدی دارای مهندسی ساخت و تشکیلات اساسی می باشد که تا مدت ها پای تکنولوژی خود استوار ایستاده اند و آنرا به شرط کیفیت دراختیار مشتریان قرار می دهند. سیستم های کنفراس LEM با کیفیت و طراحی ساخت منحصر به فرد ایتالیا وارد بازار شدند و توانستند به سرعت بازار جدیدی در سراسر دنیا دراختیار بگیرند؛ اما این موفقیت به هیچ وجه نمیتواند اتفاقی باشد، چرا که غالب مشتریان این سیستم ها مدیران ارشد و افراد بالا رتبه شرک..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

راهنمای نصب بلندگو سقفی توکار JTR-JM506

بلندگو سقفی JTR مدل JM506 قابلیت نصب به صورت اهمی و ولتی را دارد. در حالت نصب بلندگو به صورت اهمی باید ترانس مچینگ موجود در بلندگو از مدار خارج شود. برای این کار پیچ های موجود که ترانس مچینگ را به بدنه بلندگو متصل کرده است را باز کنید و ترانس را به صورت کامل از بدنه جدا کنید، سپس سیم های ورودی و خروجی ترانس را جدا کنید، اکنون بلندگو سقفی به یک بلندگوی اهمی تبدیل می شود و دو عدد ورودی شامل ورودی مثبت (سیم آبی) و ورودی منفی (سیم مشکی) دارد جهت اتصال به آمپلی فایر باید به خروجی اهمی آمپلیفایر متصل شود.در حالت نصب بلندگو سقفی به صورت ولتی باید سیگنال خروجی آمپلی فایر را به ورودی ترانس مچینگ موجود در بلندگوی JM-506 اعمال کرد.این بلندگو سقفی دارای یک ترمینال می باشد که سه ورودی به ترتیب COM-6W..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

بلندگوی راهپیمایی

در مناسبت های مختلف و یا جشن ها و عزاداری هایی که تعداد افراد زیاد می باشد و یا به عنوان یادبود مسیر خاصی طی می شود در این مسیرها نیاز به سیستم صوت می باشد.در راهپمایی ها به دلیل تعداد زیاد افراد و مسیر طولانی نیاز به بلندگوهایی داریم که از پرتاب صدای بالایی برخوردار باشند از این رو بلندگوهای شیپوری یا همان هورن مناسب ترین گزینه جهت نصب در ارتفاع در راهپیمایی ها و فضای آزاد می باشد.بلندگوهای شیپوری از یونیت و بدنه تشکیل شده اند توان خروجی این بلندگوها متفاوت است و بر اساس طراحی مسیر راهپیمایی و تعداد بلندگو انتخاب می شود. جهت ارتباط بلندگوها با یکدیگر از کابل بلندگو استفاده می شود و بلندگوها توسط کابل به آمپلیفایر متصل می شوند. از آنجایی که هرچه طول کابل بیشتر شود مقاومت مسیر نیز بیشتر می شو..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت یا سیستم پیجینگ مدرسه

سیستم های صوتی در مدارس از اهمیت بالایی برخوردار هستند و جز موارد کاربردی و اصلی در مدارس می باشد. لوازم صوتی مدارس از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که از اجزای اصلی آن می توان به بلندگوها،آمپلیفایر و میکروفن اشاره کرد.از موارد استفاده سیستم صوت می توان به مواردی مختلفی مانند تشکیل صف کلاس ها،مراسم صبحگاهی،برگزاری مسابقات،اعلام وضعیت خطر در مواقع اضطراری،توصیه و بازدارندگی دانش آموزان و بعنوان راهنما در برگزاری امتحانات و آزمون ها اشاره کرد.میکروفن مورد استفاده به سه شکل می تواند باشد.میکروفن بیسیم مدارسمیکروفن های بیسیم به صورت وایرلس عمل می کند و نیازی به سیم نمی باشد و به راحتی می توان در تمام قسمت های مدرسه جابجا کرد و بعنوان سخنرانی و یا در اجرای مراسمات در مدرسه مورد اس..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت مدارس

سیستم صوت مدرسه بلندگو ستونی، بلندگو شیپوری بلندگو سقفیامروزه سیستم های صوت به قدر فراگیر و گسترده شده اند که نمیتوان نقش پررنگ آنها را انکار نمود، از طرفی مصرف کنندگان این محصولات که لیست نام آنها طوماری بلند بالاست مهر تائیدی بر نقش این لوازم بر دنیای امروز است. یکی از مصرف کنندگان این محصولات همواره مدارس بوده اند که به عنوان یک خانواده بزرگ، مشتری بزرگی هم برای این محصولات محسوب می شوند. هرچند که در کلیات میتوان گفت که همه ی سیستم های مدارس از یک چارت و مجموعه برای تجهیز خود استفاده میکنند اما با توجه به تنوع مدارس و گستردگی آنها نمیتوان در مورد جزئیاتش یکسان قضاوت کرد. برخی مدارس بزرگتر و برخی مدارس کوچکترند، برخی مدارس دارای سالن های جلسات نیز می باشند، هیات شان نیز متفاوت است، برخ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

سیستم صوت پیجینگ

سیستم پیچینگ متشکل از سیستم های صوتی ولتی می باشد این سیستم صوتی شامل آمپلی فایر،بلندگو،کابل بلندگو و میکروفن می باشد.دلیل استفاده از سیستم ولتی فاصله زیاد بلندگوها تا آمپلیفایر و مقاومت ناشی از کابل در طول مسیر می باشد،با استفاده از ترانس مچینگ سیستم صوتی به حالت ولتی تبدیل می شود.با توجه به نوع کاربرد و محیط نوع بلندگوها انتخاب می شود این بلندگوها می تواند از نوع سقفی توکار،سقفی روکار،بلندگو ستونی،بلندگو دکوراتیو و بلندگو هورن یا همان شیپوری باشد.نوع میکروفن مورد استفاده در سیستم پیجینگ می تواند به صورت بیسیم و یا سیم دار استفاده شود و این میکروفن ها نیز دارای تنوع گوناگونی شامل دستی،رومیزی،هدمیکی و یا یقه ای باشد.نوع آمپلیفایر با توجه به تعداد زون بندی و وات بلندگوها انتخاب می شود در صورت..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

عیب یابی و تعمیر سیستم پیجینگ

در مواقعی سیستم صوت پیجینگ دچار مشکل می شود و از بلندگوها صدایی پخش نمی شود در این صورت سیستم صوت موردنظر نیاز به تعمیر و سرویس دارد. برای تعمیر و عیب یابی سیستم پیجینگ به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید : ابتدا بررسی کنید آیا آمپلی فایر و یا رک صوتی دارای ورودی برق می باشد یا نه؟!پس از برسی برق رک صوتی توسط یک پلیر به آمپلی فایر سیگنال صوتی انتقال دهید و بررسی کنید آیا در بلندگوها صدا پخش می شود یا خیر!؟ اگر صدا پخش شد پس میکروفن و یا پلیر قبل از آمپلی فایر مشکل دارد در غری اینصورت مشکل از آمپلی فایر و یا تجهیزات بعداز آمپلی فایر مشکل دارد. برای این منظور از یم عدد بلندگو جهت تست استفاده کنید.بلندگو را به خروجی آمپلی فایر متصل کنید و سیگنال را به آمپلی فایر اعمال کنید اگر از بلندگو صدا پخش ش..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

تعمیر بلندگو پیجینگ

از بلندگوهای سقفی و دیواری جهت سیستم پیجینگ و پخش موزیک استفاده می شود.در از بلندگوها صدا پخش نمی شود و این مسئله باید عیب یابی شود.ابتدا از سالم بودن آمپلی فایر و کابل های ارتباطی تا بلندگو مطمعن شوید.اگر تعدادی از بلندگوها صدا داشته باشد و تعدادی نداشته باشد آمپلی فایر سالم است و بدنبال عیب در مسیر سیم کشی و بلندگوها باشید.پس از اطمینان از سالم بودن مسیرهای ارتباطی بلندگوی دیواری و یا سقفی معیوب را با یک عدد بلندگوی سالم تعویض کنید اگر بلندگوی سالم دارای خروجی صدا بود پس بلندگوی قبلی دچار مشکل شده است و باید رفع عیب شود.در سیستم های پیجینگ اغلب بلندگوهای دیواری و سقفی از نوع ولتی می باشد یعنی اینکه در مسیر ورودی کابل به بلندگوی داخلی یک عدد ترانس مچینگ قرار دارد.برای بررسی ..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

انتخاب بلندگو و آمپلی فایر مناسب

بلندگو و آمپلی فایر از بخش های اصلی سیستم صوت بشمار می رود، حال این سیستم صوت می تواند بعنوان پلیر در فروشگاه ها و یا پیجینگ در مراکز مختلف باشد.در انتخاب بلندگو و آمپلی فایر باید دقت کرد تا سیستم مورد انتخاب با هدف شما مطابقت داشته باشد، پس اولین نکته مشخص کردن نوع کاربری می باشد که این سیستم بعنوان پیجینگ و یا بعنوان پخش موزیک استفاده می شود.با توجه به نوع کاربری سایز،نوع بلندگو و همچنین توان بلندگو تعغیر می کند.در سیستم های اهمی که بیشتر جهت پخش موزیک استفاده می شود در تعداد بلندگوها محدودیت وجود دارد و بعنوان پخش موزیک در بوتیک ها، فروشگاه های کوچک و دفاتر کار می باشد اما اگر مجموعه بزرگتر شود تعداد بلندگوها نیز با توجه به مجموعه افزایش می یابد پس در نتیجه مجبور می شویم از بلندگوهای ول..

0 تومان قیمت بدون مالیات: 0 تومان

مقاله, دفترچه, آموزشی, پیجینگ