اتاق کنترل سالن کنفرانس

هر مجموعه و تاسیساتی نیازمند یک اپراتور و کنترلگر خواهد بود، حال فرض کنید یک سیستم کنفرانسی فول دیجیتال به همراه تعداد زیادی لوازم جانبی و امکانات محیطی تا چه اندازه نیازمند یک کارگردان و اپراتور خواهد، بدین منظور مانند بسیاری از تاسیسات دیگر قسمتی از فضا را به اتاق کنترل اختصاص می دهند که فرد اپراتور از آنجا کنترل تمامی بخش های یک جلسه را به عهده خواهد گرفت.

اما این وظایف چیست؟ یا بهتر بپرسیم، دقیقا در این اتاق چه چیز هایی کنترل خواهد شد و تا چه اندازه مهم است

حال به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

کنترل برق ورودی سالن و برق اضطراری

کنترل دما بوسیله سیستم های گرمایشی و سرمایشی

مانیتورینگ دوربین ها

ضبط صدا و تصویر

میکس صدا و تصویر و نمایش آنها

 

این ها چندی از مواردی بودند که به وسیله اپراتور کنترل می شود

فرد کنترلگر می بایست به طور پیوسته در تمام طول جلسه و با حداقل خطای انسانی این وظایف را به اجرا در آورد و این یعنی صرف وقت و هزینه ، همینطور اشغال فضای موجود، و البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که خطای انسانی در اینگونه مواقع امری بدیهی خواهد بود و همنیطور نیاز به یک ارتباط دائمی با رئیس جلسه نیز می باشد.

اما چطور میتوان به این وضعیت بهبود بخشید؟ بدون شک مهندسین این عرصه در این باره نیز راه حل هایی اندیشیده اند و بار ها دست به ساخت و تولید زده اند که آخرین دستاورد آنها پنل های تاچ کنترل گر می باشند.

این محصول نیز یکی از ملزومات جانبی سالن کنفرانس محسوب می شود که شاید تا کنون به جایگاه واقعی خود در صنعت کنفرانس نرسیده است اما موارد زیادی هم از این تکنولوژی بی بهره نیستند.

این دستگاه که روی میز کنفرانس و درکنار کنسول میکروفون ریاست قرار میگیرد، به صورت یک کنترل پنل هوشمند عمل خواهد کرد، بدیهی است که هرچه فضای اتاق و امکانات آن هوشمند تر باشند، فواید این دستگاه نیز ملموس تر خواهد شد.

فرض کنید در یک اتاق کنفرانس، سیستم نور ، تهویه، گرمایش و سرمایش، مانیتورینگ ها، دوربین ها، نمایشگر و غیره همگی دارای پنل هوشند باشند که امکان تطابق با این دستگاه را دارد، خب در این حالت استفاده از این دستگاه بسیار آسان و مقرون به صرفه خواهد بود و از طرفی منشی جلسه نیز خود میتواند مستقیما کنترل اوضاع را به دست بگیرد، همچنین با امکان برنامه ریزی این سیستم هوشمند، مسئله خطای انسانی هم بسیار کاهش پیدا خواهد کرد و همه اینها میتواند سبب شود تا اتاق های کنترل جای خود را به این دستگاه ها بدهند تا بتوان در بسیاری از وجوه از صرف وقت و هزینه صرفه جویی کرد.

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

اتاق, کنترل, سالن, کنفرانس, مقاله, سیستم