بلندگو ستونی

بلندگو های ستونی، دیواری یا ایستاده، مانند بلندگو های سقفی یکی از انواع پرفروش مجموعه های پیجینگ هستند که به دلیل نصب آسان و قدرت صدایی که دارند در نزد پیجینگ کار ها و مصرف کنندگان آن بسیار محبوب هستند. اگر اینگونه قضاوت کنیم که از بلندگو های ستونی تنها در اماکنی استفاده می شود که به دلیل عدم وجود سقف کاذب قادر به استفاده از بلندگو های سقفی نیستیم طرز فکر غلطی خواهد بود، چرا که این سری از بلندگو ها نیز کاربرد خاص خود را دارند؛ از طرفی چند ویژگی خاص آنها باعث شده تا کاربرد بیشتری نیز داشته باشند.

بلندگو های دیواری نیز مانند بلندگو های سقفی دارای مدل های 2WAY و فول رنج هستند که مدل های 2WAY در قالب بلندگو های دکوراتیو ارائه می شوند.

از بلندگو های دکوراتیو که کیفیت تفکیک بالایی دارند معمولا اغلب در سیستم های کنفرانس و سالن های جلسات استفاده می شوند، و این بدین معنا نیست که این بلندگو ها در سیستم های پیجیینگ کاربرد ندارند.

بلندگو های دیواری به این صورت هستند که از چند بلندگوی داخلی تشکیل می شوند و هرچه توان آنها بیشتر باشد بلندگو های یکسان داخلی بیشتری خواهند داشت.

این سری از اسپیکر های پیجینگ هم دارای مدل های ولتی و اهمی هستند و حتی در برخی از مدل ها امکان استفاده از هردو منبع تغذیه ولتی و اهمی وجود دارد.

از آنجایی که بسیاری از مدل های دیواری ضدآب و ضد گرد و غبار هستند، پتانسیل استفاده در فضا های باز را نیز دارند که آنها را پرکار تراز قبل کرده است.

در گذشته معمولا برای مدارس از بلندگو های شیپوری یا هورن استفاده می شد که از پرتاب صدایی بسیار قدرتمند بودند اما کیفیت صدای مطلوبی نداشتند،از طرفی همان قدرت پرتاب صدای بالا نیز گاهی دردسر ساز میشد و در مدارسی که اطرافشان منازل مسکونی قرار داشت ایجاد مزاحمت میکردند، با ورود این بلندگوها ، مهندسین توانستند بلندگو های دیواری را به خوبی جایگزین اسپیکر های هورن کنند و از این جنبه نیز بسیار مفید بودند.

یکی دیگر از امکانات خاص بلندگو های دیواری حرکت روی پایه های شان می باشد که به کاربر این اجازه را میدهد که در صورت لزوم جهت مستقیم خروج صوت را تغییر دهد.

همه ما به خوبی میدانیم که یکی از فاکتور های اصلی یک خرید موفق، مقرون به صرفه بودن آن و خدمات پس از فروش می باشد، بخصوص در ابزار و وسایل الکتریکی. بلندگو های دیواری از این نظر نیز برتری خاصی دارند.

فرض کنید شما از یک بلندگوی 40 وات ستونی که شامل 4 بلندگوی داخلی 10 وات می باشد استفاده میکنید و برحسب تصادف یکی از آن چهار بلندگو میسوزد؛ در آن صورت اگر شما از یک بلندگوی بزرگ 40 وات استفاده میکردید چاره ای جز تعویض آن نخواهید داشت، در صورتی که در بلندگو های ستونی قادر خواهید بود به سادگی و توسط نمایندگان مجاز، تنها همان یک بلندگوی داخلی سوخته را تعویض نمونده و با هزینه کمتری مشکل پیش آمده را حل کنید.

با وجود همه ی این ویژگی های مثبت، بازهم استفاده از هر نوع بلندگویی در سیستم های پیجینگ می بایست توسط مهندسین با تجربه انتخاب شوند، طبیعی است که هر محصولی زمانی بیشترین کارایی را خواهد داشت که درست و بجا در سر جای خود قرار بگیرد؛ پس نمیتوان گفت که برای مثال بلندگوی ستونی بهتر است یا مدل های سقفی؟

از این رو پیشنهاد میکنیم برای راه اندازی مجموعه خود حتما از یک مشاور و کارشناس خبره کمک بگیرید.

 

نوآهنگ

با ما در تماس باشید 66043871 021

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

بلندگو, ستونی, آموزش, معرفی