بلندگو هورن

بلندگو های شیپوری یکی از اولین طرح های تولید بلندگو در تاریخ صوت بودند، به طوری که حتی تا قبل از اختراع بلندگو های الکترونیکی از فرم شیپوری آنها به صورت دستی برای فضا های شلوغ استفاده میشد و فرد سخنران به کمک یک ابزار شیپور مانند میتوانست صدای خود را با شدت بیشتری به گوش شنوندگان برساند. بعد ها با اختراع بلندگو های الکترونیکی و ترکیب آنها با ایده قدیمی شیپور، بلندگو های هورن متولد شدند و رفته رفته شکل کامل تری به خود گرفتند. بلندگو های شیپوری بعد از مدتی کوتاه توانستند حجم عظیمی از توجهات را به خود جلب کنند و به فروش های بسیار بالایی برسند که البته بی دلیل هم نبود. ارزان قیمت بودن ، ساختار ساده و نصب بسیار راحت این بلندگو ها از دلایلی بودند که به کمک آنها بازار هورن رونق فراوان گرفته بود، به حتی که بعد از گذشت سالها هنوز هم این دسته از اسپیکر ها کاربرد های بسیار گسترده ای دارند، از دزدگیر ها و صحنه های فیلم برداری گرفته تا ماشین های پلیس و آتش نشانی و گلدسته های مساجد از مصرف کنندگان این بلندگو ها می باشند.

اما با وجود همه ی این مزایا این بلندگو های نیز ضعف هایی دارند که شاید مهم ترین آنها کیفیت پخش آنها باشد. بلندگو های هورن معمولی از یک یونیت که وظیفه تبدیل جریان الکتریکی به امواج صوتی را بر عهده دارد و همینطور یک بوق یا شیپور تشکیل می شود، خب طبیعی است که بدون وجود ووفر و تیوتر و یک تفکیک کننده امواج نمیتوان توقع زیادی از بابت کیفیت این بلندگو ها داشت اما میتوان شاهد پرتاب صدای بسیار ایده آلی در آنها بود. با توجه به ویژگی های این دستگاه میتوان جایگاه های بسیاری برای آنها تعریف نمود که عمده آنها اماکنی هستند که نیاز به صدای مداوم ندارند و گاها برای هشدار یا آلارم از آنها استفاده می شود، مانند گفتن اذان مساجد، یا پیج در پارک های سر باز. علت این است که برای راه اندازی یک صدای متوالی مانند پخش موزیک، نیاز به باند هایی داریم که صدای نرم و گوش نوازی داشته باشند تا در مدت طولانی باعث سر درد و خستگی افراد نشوند. این در واقع بزرگترین ضعف باند های هورن محسوب می شود. پس به دنبال آن مهندسین به فکر راه چاره ای برای جبران این ضعف افتادند، که نتیجه آن ساخت باند های هورن موزیکال بود.

این باند ها در واقع نسخه کامل شده باند های قدیمی بودند که از نظر کیفیت در سطح مناسبی قرار نداشتند و اینگو توانستند این ضعف را پوشش دهند. باند های هورن موزیکال باند هایی هستند که علاوه بر دارا بودن کیفیت صدایی بسیار مطلوب، از شدت صدای خاص باند های شیپوری نیز برخوردارند که آنها را تبدیل به باند هایی فوق العاده و پر مصرف تر از گذشته نموده است.

حال میتوان این باند ها را جایگزین نمونه های مشابه در اماکنی مانند مدارس یا فضای باز ادارات نمود تا علاوه بر پرتاب صدای مناسب، از کیفیت پخش آنها نیز بهره مند شوند.

 

نوآهنگ

با ما در تماس باشید 66043871 021

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

بلندگو, هورن, مقاله, پیجینگ