ضبط رکورد صدا از میکسر با گوشی همراه موبایل

رکورد با گوشی بنا به درخواست مکرر دوستان و کاربران صدای نو آموزش داده می شود وگرنه بنده اصلا قصد آموزش نداشتم  به دلیل برخی مشکلات احتمالی که بدلیل بی احتیاطی اپراتورهای صدا پیش اومده بود وباعث سوختن گوشی شده بود.

این آموزش فقط برای کار راه اندازی و برای آن دسته از عزیزانی که موقتا امکان خرید رکوردر یا رکورد با لبتاب را ندارند است.

آموزش را کامل مطالعه کنید بعد اقدام به رکورد کنید

آموزش رکورد صدا با گوشی

برای رکورد با گوشی از طریق میکروفون گوشی  ابتدا یک رابط 3 به 1  تهیه کنید  یعنی  کابل rca به ttrs  همانند عکس زیر در پست بعدی.

 اول فیش ttrs را به گوشی متصل کنید بعدیکی از rca ها را به recsend  دستگاه  دایناکورد یا خروجی rca  میکسرتون وصل کنید  و دوسر دیگه را طبق عکس زیر (یک لحظه) به هم  اتصال بدهید تا هنذفری گوشی فعال شود( دقت داشته باشید که حتما باید آیکون هنذفری گوشی فعال باشد نه هدفون یعنی آیکون هنذفری بالای گوشی نمایان باشد ) وقتی هنذفری گوشی فعال شد بانرم افزار رکورد صدا که در پست بعدی ارسال شده رکورد کنید .

حجم صدای ورودی داخل نرم افزار رکورد هم با دستگاه دایناکورد یا خروجی که از میکسرتون گرفتید کنترل کنید

دقت داشته باشید که صدا بیش از حد زیاد نباشد احتمال آسیب رساندن به گوشی زیاده و باعث سوختن کارت صدای گوشی می شود

در مواقع رکورد با گوشی شارژر گوشی وصل نباشد که صدا نویز دار میشود قبل از رکورد صدا کاملا باطری گوشی را پر کنید

کیفیت صدای رکورد شده  بستگی به مدل گوشی دارد که هرچه مدل گوشی بالاتر باشد کیفیت هم بهتر می شود درضمن کلا کیفیت رکورد با گوشی معمولی هست توقع کیفیت آنچنانی نداشته باشید  وبهتر است از رکوردر های حرفه ای یا با نرم افزارهای حرفه ای با لبتاب رکورد شود که روشهای رکورد صدای با کیفیت قبلا داخل کانال صدای نو آموزش داده شده است

این روش که توضیح داده شد برای اکثر گوشیهای موجود کاربرد دارد

 

روش دوم رکورد با گوشی

روش دوم برای گوشی هایی است که کابل Otg را ساپورت میکنند

برای رکورد با این مدل گوشی ها یا باید میکسری داشته باشید که خروجی usb بدون درایور داشته باشد  مثل میکسرهای بهرینگر 1832 و غیره...  یا اینکه کارت صدای اکسترنال کوچیک بدون درایور تهیه کنید

اگر میکسر با خروجی یو اس بی  داشتید یک سر کابل یو اس بی را به خروجی میکسر وصل کنید و سر دیگر را به ورودی otg گوشی متصل کنید و نرم افزار مخصوص رکورد صدا را که در پست بعدی ارسال شده را باز کنید و رکورد کنید کنترل ولوم صدا هم با خروجی یو اس بی روی میکسر است.


دقت داشته باشید که اگر خروجی یو اس بی  درایور داشته باشد گوشی ساپورت نمیکند وامکان رکورد صدا نیست (مثلا  رکورد صدا با خروجی یو اس بی دایناکورد ۳ امکان پذیر نیست )

اگر هم کارت صدای اکسترنال داشتید میتوانید به ورودی otg گوشی متصل کنید و از خروجی میکسر صدا را داخل گوشی رکورد کنید . پیشنهاد بنده حقیر این است که سعی کنید از این روش استفاده نکنید کیفیت خوبی ندارد

موفق باشید

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

رکورد, صدا, گوشی, همراه, آموزش, معرفی