سیستم میکروفن ویدیو کنفرانس

قبل از بوجود آمدن نرم افزارها و شبکه های موجود، قبلا ارتباط از طریق تلفن برقرار می شد و فقط صدا بود که انتقال پیدا می کرد، امروزه در سالن های جلسات ارتباط به صورت صدا و تصویر می باشد و امکان برقراری چند نقطه به صورت همزمان برای تمام شرکت کنندگان در جلسه فراهم شده است.برای این ارتباط نیاز به تجهیزات خاصی می باشد تا این تجهیزات در کنار یکدیگر یک ارتباط با کیفیت و امن را برقرار سازند.
زمانی که تعداد شرکت کنندگان در جلسه افزایش می یابد و این شرکت کنندگان در قسمت های مختلف میز قرار می گیرند امکان ارتباط صوت و تصویر با کیفیت نخواهد بود و نیاز به تجهیزاتی داریم تا صدا و تصویر را به صورت کامل و با کیفیت بالا پوشش دهند، از این رو نقش سیستم کنفرانس پر رنگ تر می شود.
تجهیزات سالن کنفرانس:
میکروفن های سالن کنفرانس: جهت هریک از شرکت کنندگان در جلسه یک عدد میکروفن رومیزی در نظر گرفته می شود و برای رییس جلسه یک عدد میکروفن با دکمه اولویت در نظر گرفته می شود تا بتواند جلسات را به طور دقیق کنترل کند.
منبع تغذیه سیستم کنفرانس: میکروفن های کنفرانس و همچنین در سیستم های دیجیتال دوربین اتوتراک به مرکز کنترل و یا منبع تغذیه متصل می شود.
دوربین اتوتراک:در سیستم های کنفرانس دیجیتال که از دوربین پشتیبانی می کنند امکان نصب یک یا چندین دوربین وجود دارد.این دوربین ها به صورت هوشمند به سمت سخنران حرکت کرده و شروع به فیلمبرداری می کند.
آمپلی فایر و بلندگو:جهت پخش صدا به صورت کامل و یکنواخت در سرتاسر سالن اجتماعات و همچنین تقویت و پخش فایل های صوتی از آمپلیفایر و باندهای جانبی در اتاق کنفرانس استفاده می شود.
برای انتخاب سیستم کنفرانس سالن جلسات باید برخی نکات را در نظر بگیرید
ابعاد سالن کنفرانس و نوع مواد کار شده در سقف،دیوار و کف اتاق
تعداد صندلی موجود در سالن کنفرانس
اندازه میز و فاصله هریک از شرکت کنندگان در جلسه
تعداد دفعات استفاده از سالن کنفرانس در طول یکماه
دسترسی ریئس و شرکت کنندگان به ورودی های جهت پخش و نمایش فایل های مورد نیاز در سالن
میزان بودجه در نظر گرفته شده برای سالن کنفرانس

 

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

کنفرانس, ویدیو, میکروفن